Hovězí steak s jahodovým tatarákem

add Extravagantní, ovšem velmi jednoduchá je kombinace hovězího masa s čerstvými jahodami ochucenými suchým Martini a čerstvou mátou.
Papričku očistíme od semínek a najemno nasekáme, v míse ji smícháme se strouhaným zázvorem a olivovým olejem. Do této marinády maso vložíme, necháme odležet, během marinování obrátíme. Po upečení z obou stran maso na talíři osolíme jemnou maldonskou solí, jejíž šupinky se na mase rychle a krásně rozpouštějí. Jahody nakrájíme na malé kostičky, vmícháme sekanou mátu, marmeládu, pár střiků Martini, citronovou šťávu i kůru a necháme dobře vychladit.
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 3930 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

7 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.