Obrázek kontaktu

Zlínský kraj

Agro Fyto - Ekofarma Lidečko

Mužikovská Barbora

AGROFYTO, spol. s r. o.
Lidečko 486
Horní Lideč
75612
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil:
+420 774 545 916


Prodej: Ve většině případů děláme prodej formou balíčků. Po předchozí dohodě připravujeme maso pro některé restaurace a zákazníky, dle jejich přání. Jedná se hlavně o dodávku masa na oslavy, svatby, atd. Připravujeme např. kližku na guláš, krk na ragů, gulaš, hovězí zadní na svíčkovou atd. Mimo balíčky je možné koupit samostatně zboží aktuálně nabízené v našem e-shopu.

Plemeno: masný simentál a limousine

 

Jsme certifikovaný ekologický podnik s produkcí mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Naše ekofarma Agrofyto sídlí v malebné vesnici Lidečko v hornaté oblasti Valašska. Naše společnost vznikla v roce 1994, ale k přechodu do ekologického způsobu...

 

Naše BIO hovězí maso

Naše maso pochází z mladých býků a jalovic masných plemen Simental a Limousine. Dobytek se pase na valašských kopcích a stráních a je krmen výhradně přirozenými krmivy, což má pozitivní vliv na kvalitu masa.

Samozřejmostí je vyloučení preventivního užívání antibiotik, hormonů, masokostních mouček, geneticky modifikovaných surovin apod. Porážíme a zpracováváme pouze vlastní skot, cca 2 až 4 kusy měsíčně. Specializujeme se na prodej koncovým zákazníkům. Prodáváme cca 9 kilové balíčky, které obsahují kombinaci zadního a předního hovězího masa. Díky přímému prodeji formou balíčku se nám daří udržet příznivou cenu.

Zrání masa

Pohyb zvířat a kvalitní krmiva  jsou jistě dobrým základem pro chutné a kvalitní maso. Bohužel tyto faktory nestačí k tomu, aby hovězí maso bylo křehké a aromatické. Tyto vlastnosti získává až poté, co projde zráním. Zrání masa je složitý technologický proces, který vyžaduje přesnou teplotu i vlhkost. Během tohoto procesu dochází k enzymatickým procesům a změně pH. Zrání masa probíhá po dlouhou dobu  (min. 8  až 21 dní  tzv. suché zrání) při teplotě v rozmezí + 0 až + 4°C.  Po zabalení do vakua proces zraní pokračuje. tzv. mokré zrání. Dlouhodobé chlazení i ztráta vody v mase se samozřejmě odráží na jeho ceně. Nicméně koupí tohoto masa si zajistíte luxusní kulinářský požitek a vyhnete se známé školní hovězí „podešvi“.

Provoz bourárny

V našem hospodářství, v Lidečku, jsme vybudovali moderní potravinářský provoz, který splňuje tvrdé podmínky EU a ještě paradoxně tvrdší podmínky České republiky. Skot  porážíme na malé  smluvní porážce pana. Valčíka , která je vzdálena 8 km od naší farmy. Porážka probíhá samostatně a bez konvenčního provozu tzn., že zvířata nečekají v řadách.

Ke zvířatům se vždy chováme s úctou. Není nám lhostejné, jakým způsobem zvíře přijde na svět, jak tady žije a také jak jej porazíme. Je pro nás nesmírně důležité, aby netrpělo a nebylo ve stresu. Po porážce maso převezeme  ve čtvrtích do našeho provozu, kde zraje. Vyzrálé maso je pak rozbouráno, vakuově zabaleno a řádně etiketováno.

Napsali o nás: http://zemedelec.cz/bourarnou-resili-nezajem-o-hovezi/