Pěna z uzeného jazyka s červenou řepou

add Jemná pěna z uzeného jazyka doplněná marinovanou okurkou a červenou řepou je sikvělý rozjezd pro nabuzení chuťových buněk. 
Nejlépe půl dne či den předem připravíme: 200 ml šlehačky vyšleháme ručně do polo tuhé konzistence (mixér není tak citlivý, jako naše ruka), uložíme do chladničky. Jazyk nakrájíme na větší kostky a se 100 ml šlehačky chvilku povaříme, směs osolíme a opepříme, rozmixujeme a vlijeme zpátky do kastrolku. Želatinu namočíme do vody asi na 1 minutu.Do kastrolku ke směsi přidáme namočenou želatinu a zahřejeme na 50−60 °C. Směs nesmíme vařit, želatina by tak ztratila želírovací schopnost. Hmotu důkladně promícháme, a když má teplotu těla, vmícháme ji do napůl vyšlehané smetany. Fáš vlijeme do formy vyložené potravinářskou folií. Dobře zakryjeme i z vrchu a uložíme do lednice. Před podáváním: Řepu nakrájíme na kostičky. Na pánvi rozpustíme cukr na karamel, vložíme řepu, zastříkneme vývarem z řepy a prohřejeme. Maličko osolíme a necháme odstát. Okurku nakrájíme podélně na tenké plátky, které naskládáme částečně přes sebe na talíř, na němž budeme pěnu podávat. Okurku posypeme koprem, zastříkneme pomerančovou šťávou, trochu osolíme a maličko pocukrujeme. Na talíř přidáme porci pěny z uzeného jazyka, červenou řepu a krajíček toustového chleba.
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 19767 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

615 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.