Hovězí nudličky Stroganov s rýží

add Hovězí nudličky Stroganov se šunkovou ryží patří do Ruské kuchyně.
Maso nakrájíme přes vlákno na nudličky, cibuli a žampiony na klínky. V kastrolu přepustíme máslo a opečeme cibuli dosklovata, přidáme maso a opečeme, vložíme žampiony, opět opečeme, rajský protlak, který zarestujeme. Vše děláme rychle a zprudka. Podlijeme červeným vínem, smetanou, osolíme a podusíme. Skvělé chuti docílíme postupným přidáváním jednotlivých ingrediencí a jejich opékáním. Kdybychom vložili vše najednou, chuť ani konzistence pokrmu by nebyla taková, jak mají být. Takto zůstanou maso i houby šťavnaté, rajský protlak osmahnutím jaksi zesládne. Vše zjemní a dokončí chuť smetany. Jako přílohu doporučujeme rýži. Porci zdobíme na talíři na jemné nudličky nakrájenou šunkou a okurkou.
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 16241 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

70 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.