Garni arach

add Garni arach - lilek zapečený s mletým masem, je jedním ze zajímavých jídel Arménské kuchyně.
Na oleji orestujeme najemno nakrájenou cibuli dosklovata, přidáme maso, orestujeme, ochutíme sušenou bazalkou, mletou paprikou a pepřem, solí, podlijeme vodou a necháme chvilku podusit.Lilky rozkrojíme podélně napůl, vyřízneme vnitřní dužinu se semínky. Lilek osolíme ze všech stran a smažíme ve větší vrstvě oleje, nejprve stranou vnitřní, pak vnější. Smažené lilky necháme odsát na ubrousku a vložíme do zapékací nádoby. Na lilky navršíme masovou směs, navršíme drcená rajčata, přelijeme i šťávou z rajčat, osolíme, v rozpálené troubě na 200 °C necháme 5 minut zapéct.
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 3033 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.