Krkonošský medvěd

add Krkonošský medvěd nemusí být jen pivo, uděláme si ho ze zadního hovězího masíčka. Ale není na škodu ho pořádně zapít.
 Zeleninu nakrájíme na větší kostky, cibuli na klínky, česnek rozmačkáme a nahrubo nasekáme. Maso nakrájíme na větší kostky, osolíme a opepříme. Na sádle opečeme nejprve kořenovou zeleninu, potom přidáme cibuli a česnek, zasypeme cukrem, necháme zkaramelizovat a zarestujeme maso. Přidáme ovoce a koření (koření je dobré vkládat do uzavíratelného košíčku nebo gázy a při dokončení vyjmout, nebo připravit vývar z koření), víno bylinky a dusíme doměkka. Na závěr vložíme na kostky nakrájené brambory a povaříme. Podáváme s pečivem, knedlíčkem nebo bramborovými kroketkami.  
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Číst 4113 krát
Zveřejněno v Recepty

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

2 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.