Hovězí na burgundský způsob

add Burgundsko vděčí za své jméno kmenům germánských Burgundů, kteří založili v 5. století v jihovýchodní Galii svoji říši, jež se v 6. století stala součástí franské říše a my vděčíme Burgundám za vinikající víno.
Maso dáme do středně velké mísy, přidáme víno, olivový olej, citronovou šťávu, česnek a koření. Smícháme dohromady a necháme marinovat dvě hodiny, popřípadě přes noc. Poté maso z marinády vyjmeme. Rozpálíme olej na pánvi, přidáme slaninu a smažíme dozlatova. Vyjmeme z pánve a vložíme na ní pór, mrkev, cibuli, česnek a opět opékáme dozlatova. Maso obalíme v mouce, soli a pepři. Lehce jej osmahneme na velké pánvi. Přidáme víno, zeleninu, slaninu, bujón, rajčata, marinádu a pórkovou nať. Zalijeme vodou, přikryjeme pokličkou a dusíme do změknutí. Prudce osmažíme houby na másle a dáme je stranou. Poté osmahneme šalotku. K podušenému masu přidáme cibuli a houby a krátce je promícháme. Jako přílohu podáváme nudle. Protože se jedná o francouzský recept, doporučujeme servírovat s lahví kvalitního červeného vína.  
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Číst 3349 krát
Zveřejněno v Recepty
Označeno v

Související položky (podle značky)

 • Osso buco
  Osso buco je tradiční italský pokrm, oblíbená specialita především z okolí Milána. „Osso“ je italsky kost, „buco“ znamená díra, tedy kost s dírou. Základem jídla je totiž plátek masa z telecího kolena uříznutý napříč i s kostí z dolní části nohy (kližky).
 • Polévka ze sekyrky
  Hutná a vydatná polévka patří do každodenního táborového jídelníčku. 
 • Zapékaná papaya s masovou směsí
  Zapékaná papaya s masovou směsí. Papaya dodává pokrmu jemnou chuť, na Jamajce sbírají v pralese jako my smrkové šišky. Nemáte-li ji po ruce, můžete ji nahradit malou dýní, nebo hruškou.
 • Námořnické maso s květákem
  Voňavý špek, zelenina a exotické koření tvoří přísady námořnické krmě.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.