Rozšířili jsme nabídku o prémiové maso. Kýtu necháme zrát minimálně 30-35 dnů, rozbouráme na steakové partie a vakuujeme. Ceník níže. 

Více...
 

Dovolujeme si Vám nabídnout vyzrálé hovězí maso skutečně prémiové kvality (volka wagyu 75% a 100%). Bližší informace naleznete níže...

Více...
 

Pro své zákazníky i širokou veřejnost jsme vydali překlad knihy Joela Salatina pod českým názvem Boží krávy a prasata v žitě...  

Více...
 

aneb nepříjemná zkušenost jednoho řeznického mistra, které se dalo velmi lehce předejít neb nový "hlídací" systém byl spuštěn...

Více...
 

Pro skupinky přátel nebo jako program firemní akce organizujeme v Mitrově kurzy přípravy steaků... 

Více...
 

Přijďte navštívit naše Farmářské trhy v Trutnově - Poříčí, které se konají každou sobotu od 7:00 do 11:00.

Více...
 

Snad každý majitel či provozovatel stravovacího zařízení, farmy a řeznictví "po kovidu" přemýšlí, co všechno ovlivňuje úspěšnost jeho businessu...

Více...
 

Rádi bychom Vám představili ceník našeho certifikovaného BIO masa, včetně podrobnějšího rozpisu zadních partií...

Více...
 

Nedávná studie neprokázala souvislost mezi konzumací hovězího masa a vznikem srdečních chorob, cukrovky a rakoviny...

Více...
 

...je jeho cesta na Váš stůl? Zapojte svou fantazii a lásku a kvalitní hovězí maso se Vám bezesporu odvděčí!                  

Více...
 

Vakuované balíčky 1-1,5 kg si můžete objednat na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo si přijít vybrat v týdnu od 8 do 17 h na prodejnu v Č. Krumlově.  

Více...
 

Více o naší farmě s chovem francouzského plemene limousine a prodeji hovězího masa se dozvíte z reportáže pro Aktuálně.cz a rozhovoru...

Více...
 

Brazílie čelí skandálu s prodejem shnilého hovězího masa, ze kterého jsou podezřelé hlavní brazilské masokombináty, mezi nimi i JBS, který je z hlediska prodejů největším světovým zpracovatelem hovězího. Část z tohoto masa měla být exportována i do Evropy. Přesto, že je dovážené maso při vstupu na naše území podrobováno přísným veterinárním opatřením, věříme, že vás po přečtení této informace přešla chuť na "cizí" hovězí! Z našeho pohledu je jen správné si na této kauze přihřát polívčičku: „Jezte kvalitní české hovězí, díky našim poctivým chovatelům, nastaveným pravidlům a legislativě ČR víte přesně, co jíte!" 

 

 

Po oznámení skandálu se shnilým brazilským hovězím masem, o kterém psal jako jeden z prvních pan ředitel Malát na webu ČSCHMS, na sebe první ostré reakce a výzvy k okamžitému zákazu dovozu hovězího masa z této jihoamerické země nenechaly dlouho čekat. V čele iniciativy evropských zemí stojí zejména Irsko, kdy řada irských zemědělských organizací vyzvala do doby prošetření k okamžitému zákazu dovozů všeho brazilského hovězího masa. Situace je o to vážnější, že i nadále pokračují pokusy obětovat vysoké standardy produkce evropského hovězího tím, že EU vyjednává o uzavření oboustranných obchodních dohod s jihoamerickými zeměmi, známé pod názvem Mercosur, které se bohužel týkají i hovězího masa. Tři z brazilských jateckých provozů byly již zcela uzavřeny, dalších více než dvacet je detailně monitorováno. Do podvodů jsou vedle pracovníků těchto firem zapojeni i veterináři, dozorové orgány a dokonce i politici. 

 

Za náš Svaz jsme požádali Státní veterinární správu (SVS) o vydání stanoviska, zda se zkažené brazilské maso mohlo dostat do České republiky. Podle vyjádření SVS se dle údajů z Traces do ČR z Brazílie na přímo v loňském roce vůbec žádné hovězí maso nedovezlo. To však samozřejmě neznamená, že se v České republice toto maso či zpracované výrobky z něj neobjevilo, neboť zmapovat cesty importů z jiných členských států je téměř nemožné. Údaje z Evropské komise ukazují, že v roce 2016 bylo do EU z Brazílie importováno celkem 140.566 tun hovězího masa, což je celých 42 % všech dovozů hovězího masa do Unie. V tuto chvíli proto není možné potvrdit, ale ani vyloučit, případný výskyt tohoto masa i u nás. Existuje však jedno velmi jednoduché preventivní opatření - konzumujte prostě výhradně české kvalitní hovězí maso od prověřených dodavatelů s garantovaným původem!

 

Jako první země reagovala na skandál Čína, která již oznámila dočasný zákaz dovozu brazilského hovězího masa na tamní trhy. Stejné opatření podle agentury Reuters učinila jiná jihoamerická země, Chile. Jižní Korea oznámila zpřísnění inspekcí brazilského masa a zákaz dovozu drůbežího z jedné z postižených firem. Podle agentury AP se k zákazu odhodlala i Evropská unie. Ta však zákaz omezila pouze na dovoz masa společnostem, které jsou zapletené do korupčního skandálu. Konkrétní jména firem mluvčí Evropské komise neuvedl. Jasné není ani to, jak dlouho by mělo omezení platit. V sázce je brazilský export v hodnotě asi 12 miliard dolarů (302 miliard Kč) ročně.

 

Operaci s názvem Weak Flesh zahájila federální brazilská policie v pátečních ranních hodinách. Masivním raziím ve 194 lokalitách s nasazením více než 1000 policistů a úředníků přecházelo dvouleté vyšetřování. Brazilská policie tvrdí, že má důkazy o podvodech u nejméně 40 případů. Podle policejní zprávy měly být k maskování hniloby a vylepšení vůně zkaženého masa používány různé kyseliny a jiné chemikálie, po nichž měla být část masa dokonce karcinogenní. Podvody se týkají rovněž machinací s drůbežím masem. V této kauze je hlavní podezřelou firmou společnost BRF.

 

Eumar Novacki, tiskový mluvčí brazilského ministerstva zemědělství, uvedl, že viníci budou po vyšetření celého skandálu tvrdě potrestáni. Nicméně zmínil, že se jedná o ojedinělý případ pochybení a není možné problém paušalizovat na celý brazilský zpracovatelský průmysl. 

 

Společnost JBS, stejně tak jako BRF, jakákoliv pochybení odmítá. Obě firmy pouze potvrdily, že u nich byly provedeny razie. Akcie těchto dvou hlavních firem zapletených do skandálu okamžitě po oznámení klesly o 10% resp. 8%. JBS zaměstnávající 200 tis. pracovníků má čisté tržby ve výši 55 miliard dolarů a své produkty vyváží do zhruba 150 zemí světa. Firma byla založena v roce 1953 v São Paulu a současná zpracovatelská kapacita jeho závodů je 51.400 kusů denně. Brazílie je největší vývozce hovězího masa na světě.

 

Kamil Malát, ředitel ČSCHMS

původní zdroj: BBC a The Telegraph

 

Není nad to koupit si voňavé, čerstvé a přesto správně odvěšené hovězí maso od našich chovatelů, kdo jednou zkusí, už se bude těžko vracet k na první pohled líbivým balíčkům jihoamerického původu, které jsou obestřeny tajemstvím, protože nikdo pořádně neví „odkud se bere“, co ukrývá a jaká je jeho historie! 

 

Dále na toto téma: