Galloway farma Roupov (Roupov)
OFFLINE

Galloway farma Roupov (Roupov)

0
1534
Galloway farma Roupov (Roupov)
...
Galloway
celoročně
ze dvora
10 dní
Galloway farma Roupov
Roupov 131
Přeštice
Plzeňský kraj
33401
Česká republika
-
+420 773 500 355
-

Systém balíčků

Dobytek porážíme až na základě počtu objednávek, standardně 2-3 kusy ve stáří do 2 let. Sami si určíte kolik chcete za maso utratit a dle toho si zvolíte variantu balíčku. Každý balíček obsahuje přední, zadní, polévku a kosti. S vyšší cenou balíčku se zvyšuje objem zmíněných mas v balíčku a také přidáváme steaková masa. Vzhledem k systému porážky není možné objednat pouze vybrané části. Vždy je třeba objednat celý balíček. Do poznámky nám můžete napsat Vaše přání, pokud to nezahrnuje náš objednávkový formulář.

Po odeslání objednávky Vás budeme kontaktovat, kdy je možné maso osobně vyzvednout. Rozvoz bohužel z hygienických důvodů neposkytujeme.

Maso můžete objednávat i telefonicky u paní Koláčkové 773 500 355

Hovězí Bio maso z farmy

Naše farma je producentem kvalitního hovězího plemene Galloway a Shorthorn a jejich kříženců. Kvalitu zajišťujeme způsobem chovu skotu v přirozeném prostředí. Dobytek je celoročně venku na pastvinách, pouze v době telení jsou krávy - matky volně ustájeny v kravíně s možností vycházet ven. Přes zimu ustajujeme dobytek z důvodu snazší manipulace a kontroly během porodů. Telení probíhá od ledna do března. Po otelení jsou kráva s teletem převezeni na pastvinu, kde spolu zůstávají až do konce listopadu. V dubnu na pastviny přidáváme plemenné býky, každý býk má vlastní stádo krav a reprodukce probíhá přirozenou cestou bez zásahu člověka.

V listopadu odstavíme mladý dobytek od matek, aby měly dostatek času se připravit na nový porod. Mladý dobytek v dalším roce tvoří samostatné stádo, ze kterého vybíráme jedince do chovu.

Díky celoročnímu oddchovu na pastvinách dobytek přijímá nejpřirozenější potravu - trávu. Náš dobytek není přikrmován jiným krmivem, pouze v zimě, když je tráva bez živin a pod sněhem krmíme seno nebo senáž vyrobenou na našich loukách.

Potrava má velký vliv na kvalitu masa, spásáním trávy a bylinek se do masa dostává betakaroten a vitamíny jsou přírodního původu. Pasoucí se dobytek má více nenasycených OMEGA - 3 a OMEGA - 6 kyselin proti komerčně krmenému.

Kvalitní vstupy ještě nezaručují kvalitní výsledek, proto máme na farmě vlatní jatka s bourárnou, abychom mohli kontrolovat zpracování až k Vám zakazníkovi. Po poražení visí maso ve čtvrtích 10 dní při 0-4°C, následně čtvrtě bouráme do tzv. ,,balíčků,, finální produkt, který si odnášíte domů.

ČlánekKategorieVytvořeno
Tento uživatel nemá žádné články.
TitulekKategorieVytvořeno
Tento uživatel nemá žádný blog.
2016/07/25
-
-

Mapa