Ve zracím boxu už dozrává další masíčko a ve dnech 23. - 25. 7. plánujeme rozvoz, termíny a rozpis naleznete níže...

Více...
 

dovolujeme si Vám nabídnout plně vyzrálé hovězí maso z býka plemene wagyu 75% poraženého dne 30.5.2018...

Více...
 

Objednávky přijímáme vždy do pátku do 12:00 hodin a následující týden Vám je rozvezeme přímo na adresu domů či zaměstnání. 

Více...
 

Dovolujeme si Vám nabídnout plně vyzrálé hovězí maso z volka poraženého 2.5.2018. Jedná se o 50% křížence WAGYU a 50% Aberdeen Angus.

Více...
 

 
Ačkoliv v současné době nejsou alternativní zdroje bílkovin přímou hrozbou pro producenty hovězího masa, považují tvůrci návrhu označování laboratorně vyprodukovaných produktů jako "maso" za zavádějící a klamající spotřebitele. Cílem této aktivity je tedy zejména předejít problémům dříve, než se laboratorní produkty více rozšíří a stanou se běžně dostupnými.

Právníci zastupující technologické firmy zabývající se laboratorně pěstovanými náhražkami nedávají ale snaze Americké asociace chovatelů větší šance uspět a případného soudního sporu se nebojí. Svůj postoj opírají o názor, že pokud by byl návrh přijat, došlo by k porušení Prvního dodatku americké ústavy. V něm je definováno, že vláda má pravomoc regulovat pouze svobodu projevu, tedy to, jak mají výrobci označovat své výrobky v závislosti na výrobním procesu, pokud je to nezbytné k zajištění toho, aby spotřebitelé nebyli uváděni v omyl. Může jim tedy být nařízeno, aby na výrobku bylo označeno, že byl laboratorně vyroben, nelze však podle jejich názoru zakázat nazývat laboratorní produkty jako maso.

 

Kamil Malát

ČSCHMS