Dovolte nám vám nabídnout hovězí maso volka 50% Wagyu x 50% Aberdeen Angus k dispozici v naší prodejně v Mněticích (nebo zašleme)...

Více...
 

Přijďte navštívit naše Farmářské trhy v Trutnově - Poříčí, které se konají každou sobotu od 7:00 do 11:00.

Více...
 

Naplánovali jsme další termín dovozu hovězího masa z naší farmy do BRNA 4. května 2018 a dovoz je možný... 

Více...
 

Jsme rodinná farma a jsme držiteli značky KRAJE BLANICKÝCH RYTÍŘŮ - REGIONÁLNÍ PRODUKT®

Více...
 

 
Copa-Cogeca žádá producenty hovězího masa, aby na své farmě v případě zájmu natočili maximálně dvouminutové video, které ukáže, jak se o zvířata starají a jaké nároky na jejich chov musí splňovat. Snímek musí být namluven anglicky, německy, francouzsky, italsky, španělsky nebo polsky. Natáčet ho lze na chytrý telefon nebo klasickou kameru.

 

Ve videu byste měli uvést následující údaje:

jméno, příjmení, kde se vaše farma nachází - v jakém státě, kolik máte zvířat, uveďte i některé standardy, které v chovu dodržujete:

· především dohledatelnost původu zvířat a jejich identifikace už od narození

· ohled na pohodu chovaných zvířat – tzv. "animal welfare"

· hovězí maso bez hormonů – v EU je použití v chovu hovězího dobytka zakázáno

· ochrana životního prostředí – v EU farmáři pečují o pastviny, chov dobytka tedy není realizován na úkor kácení lesů.

 

Copa-Cogeca příspěvky zpracuje a zveřejní je na všech svých sociálních médiích. Dopředu děkuje všem tvůrcům za spolupráci. Pokud máte zájem se do této kampaně zapojit, pro více informací si zatelefonujte nebo napište Radce Švecové do hlavní kanceláře ASZ (tel. 608 157 414, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Po startu nové mediální kampaně organizace Copa-Cogeca na podporu producentů hovězího masa v EU se objevily informace o nebývalém skandálu s prodejem shnilého hovězího masa. Z něho jsou podezřelé hlavní brazilské masokombináty, mezi nimi i JBS, který je dle výše prodeje označován jako největší světový zpracovatel hovězího. Tři z jatečních provozů byly již zcela uzavřeny, dalších více než dvacet je detailně monitorováno. Do podvodů jsou vedle pracovníků těchto firem zapojeni i veterináři, dozorové orgány a dokonce i politici. Část dodávek tohoto masa měla být exportována i do Evropy.

 

autor: Radka Švecová, hlavní kancelář ASZ ČR

 

Psali jsme také o:

Máte ještě chuť na steak z brazilského hovězího?

NEBOJTE SE HOVĚZÍHO!