Nabízíme vyzrálé hovězí maso z býka - vynikl mimořádnou růstovou schopností a tím pádem dosáhl nižší úrovně mramorování, ale... 

Více...
 

Ve zracím boxu už dozrává další masíčko a ve dnech 28. - 30. 5. plánujeme rozvoz, termíny a rozpis naleznete níže...

Více...
 

Balíčky vyzrálého hovězího masa z Plzeňského kraje budou k prodeji 24.5. Více info na www.farmaborek.cz

Více...
 

Prodáváme BIO hovězí z vlastní produkce a bourárny. Zavážíme do Ostravy, Opavy, Bruntálu, Rýmařova, Olomouce i Šternberka... 

Více...
 

 
Copa-Cogeca žádá producenty hovězího masa, aby na své farmě v případě zájmu natočili maximálně dvouminutové video, které ukáže, jak se o zvířata starají a jaké nároky na jejich chov musí splňovat. Snímek musí být namluven anglicky, německy, francouzsky, italsky, španělsky nebo polsky. Natáčet ho lze na chytrý telefon nebo klasickou kameru.

 

Ve videu byste měli uvést následující údaje:

jméno, příjmení, kde se vaše farma nachází - v jakém státě, kolik máte zvířat, uveďte i některé standardy, které v chovu dodržujete:

· především dohledatelnost původu zvířat a jejich identifikace už od narození

· ohled na pohodu chovaných zvířat – tzv. "animal welfare"

· hovězí maso bez hormonů – v EU je použití v chovu hovězího dobytka zakázáno

· ochrana životního prostředí – v EU farmáři pečují o pastviny, chov dobytka tedy není realizován na úkor kácení lesů.

 

Copa-Cogeca příspěvky zpracuje a zveřejní je na všech svých sociálních médiích. Dopředu děkuje všem tvůrcům za spolupráci. Pokud máte zájem se do této kampaně zapojit, pro více informací si zatelefonujte nebo napište Radce Švecové do hlavní kanceláře ASZ (tel. 608 157 414, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Po startu nové mediální kampaně organizace Copa-Cogeca na podporu producentů hovězího masa v EU se objevily informace o nebývalém skandálu s prodejem shnilého hovězího masa. Z něho jsou podezřelé hlavní brazilské masokombináty, mezi nimi i JBS, který je dle výše prodeje označován jako největší světový zpracovatel hovězího. Tři z jatečních provozů byly již zcela uzavřeny, dalších více než dvacet je detailně monitorováno. Do podvodů jsou vedle pracovníků těchto firem zapojeni i veterináři, dozorové orgány a dokonce i politici. Část dodávek tohoto masa měla být exportována i do Evropy.

 

autor: Radka Švecová, hlavní kancelář ASZ ČR

 

Psali jsme také o:

Máte ještě chuť na steak z brazilského hovězího?

NEBOJTE SE HOVĚZÍHO!